Senior .Net Developer

SOFT MENTOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul va participa la proiectarea si dezvoltarea de platforme software complexe pentru clienti importanti din SUA si Romania.

Responsabilitati:
- proiectare de functionalitati pe baza cerintelor clientilor;
- implementarea functionalitatilor si integrarea in platformele existente;

CERINTE

Candidatul trebuie sa satisfaca urmatoarele cerinte:
- detine cunostinte bune de proiectare si programare orientata obiect;
- cunoaste in profunzime platforma .Net si limbajul C#;
- are experienta in dezvoltarea aplicatiilor Windows folosind tehnologia Windows Forms; cunostintele de Windows Presentation Foundation constituie un avantaj;
- detine cunostinte de dezvoltare servicii web;
- are experienta in proiectarea si exploatarea bazelor de date relationale (in special SQL Server / ORACLE);
- este atent la detalii si este interesat de calitatea produselor;
- doreste sa se perfectioneze si sa evolueze ca programator;
- detine cunostinte de limba engleza.

Avantaje:
- cunostinte avansate de SQL Server 2005, SQL Server Reporting Services si SQL Server 2005 Service Broker;
- cunostinte Windows Communication Foundation, Windows Workflow Foundation;
- cunostinte COM / COM+ si Win32 API;
- experienta in dezvoltarea de produse complexe si lucrul cu instrumente specifice (bug tracking, source control, testing frameworks).

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant si bonusuri in functie de performanta;
- lucrul cu tehnologii de ultima ora in cadrul unor proiecte complexe si stabile;
- posibilitate de promovare in functie de dorintele si aptitudinile canditatului;
- suport din partea companiei pentru participarea la cursuri si obtinerea de certificari.

SOFT MENTOR este mai mult decat o companie solida de software.

Este mai intai de toate o echipa formata din profesionisti tineri, cu multa initiativa, imaginatie si daruire, care a stiut sa imbine armonios experienta in domeniul industriei software cu cerintele unei piete in continua schimbare.

Inca de la infiintare ne-am propus sa oferim clientilor nostri nu doar simple instrumente informatice, ci solutii de calitate pentru o eficienta sporita a afacerilor.

Printre clientii nostri se numara peste 200 de firme din tara si din strainatate.