SENIOR .NET/ C# DEVELOPER

NEFERTITI Human Capital Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, prestigioasa companie ce dezvoltă si implementează:
- solutii ERP pe platforma SAP,
- solutii ERP dezvoltate în parteneriat cu Microsoft si Oracle
- software engineering,
pentru clienti precum: Lexware, Haufe Medien, GIP, Hansalog, Cirquent/BMW, DCCS/Daimler, Annotext, Meacon, Dornier/Ford, Bertelsmann, selectam SENIOR .NET / C# DEVELOPER

ATRIBUTII PRINCIPALE:
- Design, dezvoltarea si testare de aplicatii software; candidatul ideal este implicat in toate fazele specifice ale proiectului, de la analiza preliminara si design pana la configurare, testare, migrare date si dare in productie a aplicatiei sau implementarea sa la client, conform specificatiilor clientului;
- Parametrizeaza si testeaza solutia oferita clientului in vederea punerii in functiune.
- Elaboreaza documentele tehnice TDD [Technical Design Document] conform metodologiei de implementare.
- Realizeaza customizarile/dezvoltarile conform cerintelor functionale ale clientului si respectand deadline-urile asumate.
- Elaborarea de documentatii tehnice si modelare UML.
- O buna comunicare cu clientul

BENEFICII:
- Implicarea in proiecte pentru clienti importanti, majoritatea filiale ale unor multinationale
- Flexibilitatea programului de lucru si a organizarii in cadrul echipelor si a task-urilor.
- Stagii de pregatire , schimburi de experienta, cursuri diverse pentru dezvoltarea profesionala si definirea unui plan de cariera
- Sustinere in vederea obtinerii certificarilor de specialitate.
- Acces nelimitat la mediile de comunicare
- Cursuri de limba germana (intensiv sau normal, individual sau in grupe)
- Activitati recreative during work: fotbal de masa, ping pong, darts si after work: fotbal, volei, tenis de masa, dansuri, “Ursusabend”.

- Asigurare suplimentara de sanatate
- Pachet salarial mult peste media pietei
- Sistem de motivare financiara si nonfinanciara bine stabilit

CERINTE

- Minim 3 ani de experienta in dezvoltarea de aplicatii software utilizand: .NET/ C# / C++ / ASP.NET.
- Cunostinte DB Server (MySQL, MS SQL Server).
- Experienta in lucrul cu sistemele de gestiune a bazelor de date
- Cunoasterea si utilizarea la nivel avansat a limbii germane sau engleze.

- Gandire analitica
- Capabilitatea de a gestiona proiecte multiple simultan
- Atentie la detalii
- Excelenta auto-organizare
- Flexibilitate si lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

NEFERTITI Human Capital Consulting iti garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de tine la alegerea/schimbarea/consolidarea carierei, iti prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, iti prezinta fiecare job in parte fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta. Trimite-ne CV-ul tau si lasa consultantii nostri sa lucreze pentru tine. Alaturi de Nefertiti Human Capital Consulting nu pierzi nimic (nici macar timp - te invitam la interviu doar dupa ce iti prezentam telefonic job-ul si ne asiguram ca esti interesat de el) dar primesti consultanta unor specialisti fara a face alt efort decat sa te prezinti la un interviu.

www.nefertiti-hcc.ro
www.nefertiti-hcc.eu

cv@nefertiti-hcc.ro