Senior Manager Proiect Constructii

ISG ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza realizarea lucrarilor de constructii in conformitate cu graficul de excutie incredintat, urmarind incadrarea stricta in termenele de executie, in bugetul lucrarii si raspunzand de calitatea lucrarilor executate.

Preia proiectul de executie al lucrarii si asigura realizarea lucrarilor in conformitate cu graficul de executie incredintat
Asigura transformarea resurselor puse la dispozitie de societate, in activitati si produse care conduc la realizarea proiectului
Supervizeaza activitatea sefului de santier si a echipelor care asigura realizarea lucrarilor, semnaland conducerea societatii cu privire la neincadrarea in graficul de executie, depasirea bugetului pe faze si operatiuni, nerespectarea altor prevederi tehnice sau economice ale proiectului care pot produce daune societatii
Face selectia de subcontractanti ai societatii pentru executia proiectului
Raporteaza periodic, la intervale stabilite cu conducerea societatii, despre stadiul de indeplinire al lucrarilor
Asigura incadrarea in bugetul incredintat pentru efectuarea lucrarii, prin urmarirea cheltuielilor inregistrate sau preconizate
Urmareste realizarea lucrarilor de catre prestatorii de servicii care au solicitat plati in avans
Supervizeaza activitatea subcontractantilor, reprezentand societatea in relatia cu acestia
Participa la toate evenimentele proiectului ( receptii pe faze determinante, receptii partiale sau finale, inclusiv receptia lucrarilor subcontractantilor) asigurand pregatirea adecvata a acestora
In cazul receptiilor efectuate cu beneficiarul final al lucrarii, va asigura convocarea comisiei de receptie, transmitand in numele societatii toate notificarile prevazute de lege in acest scop

CERINTE

Absolvent de Constructii civile si industriale si al unui curs de perfectionare profesionala - Manager Proiect si a unui curs de Management Finaciar
Cel putin 5 ani in activitati de constructii
Minim 3 ani in coordonarea activitatilor de constructii in santier
Aptitudini de conducere si coordonare a activitatilor complexe
Aptitudini de comunicare
Capacitate de analiza si sinteza
Abilitati de negociator
Disponibilitate pentru program prelungit
Rezistanta la lucrul in conditii de stres
Permis de conducere –categoria B (obligatoriu)
Cunostinte de operare pe calculator (obligatoriu)
Cunoasterea limbii engleze (obligatoriu)

ISG Romania (www.isg.org.ro; www.romaniajobs.ro) is a Romanian-Austrian joint venture company present on the Romanian market since 1999. Now it is part of one of the most important European recruitment network - International Service Group (www.internationalservicegroup.com), and has partners in over 22 countries.