Senior Key Account Manager

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cresterea vanzarilor companiei prin aportul unei baze de date de clienti noi;
Identificarea oportunitatilor de afaceri;
Identificarea si contactarea clientilor potentiali;
Mentinerea si dezvoltarea relatiilor de afaceri cu actualii clienti;
Propunerea si/sau coordonarea elaborarii solutiei tehnice pentru oferta;
Sustinerea si negocierea ofertei;
Negocierea conditiilor contractuale si elaborarea propunerilor de contract;
Cercetarea continua a pietei pentru identificarea de noi domenii de interes si promovarea serviciilor companiei.

CERINTE

Absolvent studii superioare – domeniul tehnic constituie un avantaj;
Minim 2 ani experienta in domeniul vanzarilor directe;
Experienta in vanzarea de sisteme si solutii tehnologice complexe constituie un avantaj;

Excelente abilitati de comunicare, claritate si coerenta in exprimare, conduita etica;
Aptitudini de comunicare asertiva, de negociere, orientare catre client;
Atitudine responsabila, pozitiva si proactiva, deschidere catre nou, initiativa;
Rezistenta la stres si abilitatea de a respecta deadline-uri;
Capacitate de asimilare si procesare a informatiilor foarte rapid si capacitate de adaptare la schimbari si situatii speciale

Cunostinte de limba engleza;
Cunoasterea limbii germane constituie un avantaj;
Cunostinte MS Office la nivel avansat;
Permis de conducere categorie B;
Disponibilitate pentru deplasari in tara.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant si bonus in functie de realizari;
Instrumente de lucru: autoturism de serviciu, telefon si laptop;
Tichete de masa;
Traininguri de specialitate.

Parte a UTI Grup, grup de firme de renume in Romania, compania UTI Retail Solutions este specializata in comercializarea si service-ul sistemelor de securitate, solutii de monitorizare si supraveghere spatii comerciale, sisteme de detectie incendiu/efractie, supraveghere video, instalare si punere in functiune pentru diverse echipamente de securitate.