Senior Java Developer - Cloud Based Backup Application

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam o persoana cu experienta solida in dezvoltare aplicatii desktop folosind tehnologii Java.

Pachetul financiar este motivant si negociabil in functie de nivelul profesional.

Detalii proiect/tehnologii utilizate:

Proiectul este un serviciu de back-up complex, contine algoritmi de back-up si scanare complecsi. Produse similare, dar mult mai simple sunt DropBox, Skydrive.

- task-urile sunt in primul rand de dezvoltare a produsului - bug fixing pe codul existent, optimizare algoritmi folositi
- produsul contine o serie de module independente, fiecare cu funtii specifice
- se poate lucra in echipa sau independent
- interfateaza cu module native de windows si de mac
- exista oporunitati de dezvoltare si nativ daca se doreste: C++ si Objective C
- packaging - setups su updates pentru windows si mac.

CERINTE

RESPONSABILITATI / CERINTE:

- minim 5-6 ani experienta in dezvoltare software folosind Java;
- experienta lucrului intr-un proiect de dimensiuni mari constituie avantaj;
- cunostinte solide de OOP
- experienta in metodologii conexe constituie un avantaj (sisteme bugtraking / task management / subversioning)
- limba engleza la un nivel cel putin mediu (scris, vorbit)
- fire analitica

- Java: nivel Senior
- cunostinte SQL
- experienta in lucrul cu Netbeans
- cunostinte OOP: nivel avansat
- experienta in lucrul cu sockets, multi-threading, networking, user interface in Swing: nivel avansat
- Motivare, dorinta de a progresa
- Stil de programare curat, organizat, cu codul comentat
- Seriozitate
- Capacitate de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- pachet financiar motivant si discutabil in functie de nivelul profesional;
- posibilitati de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii solide si stabile;
- asigurare medicala si bonsuri in functie de performante;
- conditii de munca excelente, locatie centrala.

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.