SENIOR IT SYSTEM ADMINISTRATOR- COMPANIE MULTINATIONALA

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societate comerciala cu pozitie majora pe piata gazelor din Romania, clientul nostru inregistreaza peste 30 de ani de experienta in domeniul distributiei si comercializarii gazelor naturale.
Cu o structura a actionariatului mixta, romano-franceza, societatea are sanse considerabile sa accelereze procesul de dezvoltare si modernizare, astfel incat sa devina in scurt timp o societate competitiva de nivel european.

- gestioneaza resursele de infrastructura: Active Directory, servere Windows/ Linux, retea core-network, retea de switch-uri de distributie si acces, legaturi WAN, in conformitate cu politicile de acces, de exploatare, de prioritizare si de securitate ale companiei;
- ofera cea mai buna solutie din punct de vedere tehnico-economic in conformitate cu politica interna a companiei pentru utilizatorii retelei informatice;
- Supervizeaza si participa la realizarea proiectelor din cadrul biroului;
- urmareste si coordoneaza procesul de updatare, configurare, recofigurare si salvari de date de pe si pe serverele companiei conform cu politica de securitate.
- participa la elaborarea si implementarea procedurilor de lucru care descriu activitatea biroului;
ofera consultanta specifica clientilor interni.

CERINTE

studii superioare tehnice, certificari in domeniu;
- experienta tehnica 5 ani, de preferinta intr-o pozitie manageriala;
- cunostinte avansate Servere Windows 2000/2003, Active Directory administrare si configurare;
- cunostinte configurare hardware la servere;
- cunostinte despre virtualizare Windows/ Linux (de preferat cunostinte avansate Linux);
- instalare de aplicatii web (Apache/ IIS/ Tomcat) si /sau baze de date (MSSQL/ MySQL)
- cunostinte solide de arhitectura si exploatare retea LAN/ WAN;
- capacitate de organizare si planificare;
- orientare catre client si catre rezultat;
- capacitatea de a motiva o echipa si de a oferi suport
- implicare, proactivitate, atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
- Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala
- Lucru intr-o echipa dinamica.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.