Senior IT Consultant

Crescendo International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica cerintele de business in cadrul proiectelor de dezvoltare software;
- Participa la intalnirile de consultanta cu echipa de dezvoltare;
- Elaboreaza specificatiile functionale ale proiectului;
- Elaboreaza planurile de testare ale proiectului;
- Urmareste evolutia proiectului si asigura suport la intocmirea rapoartelor periodice.

CERINTE

- Absolvent/student facultate de profil;
- Experienta in domeniu minim 2 ani;
- Cunostinte solide de Oracle SQL si Oracle PL/SQL;
- Notiuni solide de baze de date;
- Cunoasterea tehnologiilor XML;
- Cunostinte HP UX;
- Notiuni de Data Warehouse;
- Cunostinte bune UML si Microsoft Office (Word, Excel, Visio)
- Solide cunostinte de limba engleza;
- Capacitate de sinteza, atentie la detalii;
- Aptitudini de comunicare;
- Spirit de echipa, disponibilitate, deschidere spre acumulare de noi cunostinte.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Implicare in proiecte complexe si lucrul intr-un mediu profesional;
- Posiblitati de perfectionare profesionala;
- Excelente oportunitati de dezvoltare in cadrul unei echipe de profesionisti.

CRESCENDO, Casa de solutii IT&C, furnizeaza aplicatii, solutii de infrastructura si servicii de integrare personalizate, prin care organizatiile obtin maximum de castig din informatiile de afaceri.
Activam pe piata romanesca de peste 14 ani, timp in care am finalizat sute de proiecte, ingloband cele mai recente solutii IT&C. Peste 160 de clienti au apelat pana acum la serviciile noastre si am incheiat parteneriate cu mai mult de 30 de companii internationale.
Parteneriatele noastre cu liderii mondiali din industria IT&C (APC Business Partner, Cisco Silver Partner,
e-Security Value Added Partner, Harris STAT Value Added Reseller, Hewlett Packard Business Partner, McAfee Security Premier Partner, Microsoft Gold Certified Partner, Oracle Partner, Progress Value Added Partner, QAD Value Added Partner, RSA SecurWorld Solutions Partner) sunt cele care ne recomanda ca potential punct unic de contact pentru gama intreaga de solutii si servicii IT&C.
Pentru mai multe informatiii vizitati: www.crescendo.ro