Senior HR Generalist - BITDEFENDER

SOFTWIN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea activitatilor HR in cadrul echipelor tehnice Bitdefender

Responsabilitati:
- Analizeaza necesarul de recrutare pentru fiecare departament tehnic;
- Actualizeaza planul de recrutare in functie de schimbarile aparute in business si in derularea proiectelor;
- Initiaza (la solicitarea ownerilor) si deruleaza procesele de recrutare specifice zonei tehnice;
- Analizeaza si selecteaza CV-uri in conformitate cu profilul postului si profilul candidatului;
- Aplica teste de pre-selectie;
- Intervieveaza candidatii si elaboreaza lista scurta pentru interviurile cu clientul intern;
- Stabileste programul interviurilor si informeaza candidatii despre cerintele postului si discutiile viitoare;
- Comunica rezultatele interviurilor catre candidati;
- Actioneaza ca suport in realizarea evaluarii performantelor pentru echipa tehnica;
- Intocmeste si sustine realizarea dosarelor de evaluare pentru key people;
- Colaboreaza cu Training Coordinator pentru realizarea PDI-urilor si a planului de training anual;
- Ofera suport pentru dezvoltarea culturii organizationale constructive;
- Comunica viziunea si strategia companiei, promoveaza si intretine o atmosfera de lucru entuziasta si proactiva.

CERINTE

- Studii superioare (sociologie, psihologie);
- Experienta minima 3 ani intr-o pozitie similara (recruiter/ specialist/ consultant HR);
- Cunoasterea pietei IT software si a specificului acesteia;
- Cunoasterea limbii engleze - avansat;
- Comunicare si orientare catre client;
- Atitudine proactiva si implicare;
- Responsabilitate si confidentialitate;
- Persuasiune si capacitate de implicare a oamenilor in actiuni diverse;
- Capacitatea de a construi si creste relatii;
- Incredere in sine, entuziasm si atitudine pozitiva;
- Atentie la detalii;
- Gandire logica, structurata;
- Capacitatea de a planifica si organiza actiuni, activitati.

SOFTWIN este o companie cu capital integral românesc a c¿rei principal¿ activitate o reprezint¿ dezvoltarea ¿i furnizarea de solu¿ii ¿i servicii complexe din domeniul IT&C. Înfiin¿at¿ în 1990, SOFTWIN ¿i-a diversificat continuu activitatea, ad¿ugând la activitatea de baz¿ de dezvoltare ¿i implementare de aplica¿ii software complexe, noi solu¿ii ¿i servicii cum ar fi: ePublishing ¿i eContent Solutions (1993), antivirus BitDefender (1997), servicii de contact center (2000), helpdesk pentru IT (2001), solu¿ii SAP (2002).
In prezent, grupul Softwin reuneste patru divizii distincte, fiecare avand structura de management si de raportare adecvata:

BITDEFENDER - Solutii si servicii de securitate a datelor
INTUITEXT - Solutii de suport pentru instruire si knowledge management (eLearning)
ASCENTA - Solutii integrate si consultanta de procese de business
PAXATO - Servicii de administrare a relatiilor cu clientii pentru companii din Europa de Vest