Senior HR Consultant

AllJobs4All

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Participa la elaborarea strategiei de resurse umane si la stabilirea politicilor si programelor specifice.
• Ofera consultanta de specialitate.
• Participa la elaborarea și implementarea planului de dezvoltare organizationala (recrutare si selectie, managementul echipelor).
• Participa la elaborarea si implementarea sistemului de motivare a personalului.
• Analizeaza nevoile de formare si propune modalitati de training adecvate.
• Gestioneaza procesul de evaluare profesionala si propune noi metode.
• Elaboreaza instrumente de lucru specifice.
• Se implica activ in proiectele desfasurate in cadrul departamentului, ofera suport si sugestii de permanenta imbunatatire a proceselor specifice.

CERINTE

• Absolvent de studii superioare (Psihologia constituie un avantaj major).
• Experienta de minim 5 ani in domeniul resurselor umane.
• Experienta de tip complementar in domeniu constituie un avantaj major (implicarea in activitati de recrutare, motivare, training, evaluare, consultanta).
• Experienta in administrarea de personal reprezinta un avantaj.
• Cunoașterea a cel puțin unei limbi straine la nivel avansat.
• Persoana cu abilitati empatice si de inter-relationare foarte bune.
• Spirit analitic, capacitatea de a sesiza detalii si de a interpreta comportamentul uman in maniera contextuala, non-proiectiv si non-introiectiv.
• Orientare catre rezultat, capacitatea de a rezolva situatii problematice intr-o maniera eficienta, adaptata.
• Multitasking, responsabilitate si autonomie in munca.

BENEFICII OFERITE

• Cultura organizationala orientata catre profesionalism si dinamism.
• Echipa tanara si motivata.
• Posibilitatea implementarii unor solutii si strategii personale.
• Interactiunea cu proiecte inscrise intr-un spectru larg de specificitate.
• Accesul la activitati variate si la sarcini complexe ce favorizeaza evolutia profesionala.

AllJobs4All, membru al Outsourcing 4 All a luat nastere pentru a veni in intampinarea necesitatilor de resurse umane ale clientilor nostri. Scopul nostru este de a aduce o perspectiva inovatoare in abordarea proceselor de Recrutare si Selectie, Evaluare, Motivare, Diagnoza Organizationala si Consiliere in Cariera, de a sustine si incuraja companiile in utilizarea optima a elementelor de Management al Resurselor Umane.

Proiectam, planificam si construim cariere de succes, pentru oameni de succes, in organizatii de succes, prin simplul fapt ca avem rabdarea, inteligenta si tenacitatea de a descoperi potentiale si a le orienta adecvat! (mai multe detalii pe www.alljobs4all.ro)