SENIOR HELPDESK OFFICER

ROMSTAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supervizeaza echipa de helpdesk officers, asigneaza task-urile si se asigura de buna indeplinire a acestora

- Este responsabil pentru indeplinirea nivelelor de performanta agreeate in SLA-uri

- Dezvolta proceduri si standarde interne pentru gestionarea platformei desktop

- Responsabil pentru achizitia centralizata de hardware si software

- Preia si rezolva cereri de suport tehnic

- Deployment hardware/software

CERINTE

- Studii superioare - de preferat Automatica, Informatica, Electronica.

- Buna cunoastere a platformei Windows ( 98, 2000, XP) ¿ instalare si configurare sistem de operare, instalare periferice, instalare si troubleshooting aplicatii (MS Office, Lotus Notes, Oracle Forms&Reports, anti-virus,etc), skill-uri depanare hardware PC, depanare retea ¿ cunostintele de Microsoft Active Directory constituie un plus

- Persoana cu bune abilitati de comunicare, dinamica, analitica, organizata, proactiva, orientata catre rezolvarea temeinica a problemelor (problem solver)

Romstal este o companie multinationala specializata in comercializarea de echipamente, accesorii si piese de schimb pentru instalatii sanitare, termice si de climatizare, aparate si dispozitive electrice, gresie si faianta. Lider de piata in domeniu, Romstal fiinteaza de peste 11 ani si are in prezent peste 900 de angajati.