Senior Financial Auditor

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- responsabilitati in intocmirea situatiilor financiare stand-alone IFRS, efectuand operatiuni de subconsolidare si consolidare specifice unei structuri de grup si ajustari conform IFRS verificand si procesand informatiile transmise si completate de personalul financiar din cadrul grupului;
- monitorizeaza pending-urile si realizarea planificarii etapelor procesului de audit;
- efectueaza reconcilierea pe tipuri de indicatori, a rezultatelor financiare preliminare de management vs rezultate auditate individuale si consolidate;
- intocmirea altor rapoarte financiare si de analiza care au la baza rezultatele auditate RAS si IFRS;
- efectueaza teste si misiuni specifice de audit financiar in cadrul grupului;
- contribuie la redactarea de proceduri financiare specifice in domeniu;
- interactioneaza si configureaza impreuna cu departamentul IT, in baza specificatiilor functionale transmise, rapoarte conform cerintelor de auditare;
- responsabilitati legate de monitorizarea si derularea contractelor de audit, consultanta financiara la nivel de grup

CERINTE

- absolvent ASE, preferabil Facultatea de Contabilitate si Informatica de Gestiune sau Finante;
- experienta in domeniu pe o pozitie similara minim 2-3 ani ;
- nivel avansat cunostinte RAS, IFRS;
- nivel avansat operare MS Office, in special Excel;
- nivel avansat limba engleza;
- cunostinte de baza in domeniul fiscal si de audit;
- certificarile in domeniul audit, contabil, fiscalitate constituie un avantaj;
- persoana responsabila, cu simt organizatoric, atenta la detalii, dar si la imaginea macro a rezultatelor, pro activa, echilibrata, flexibila, cu abilitati de comunicare;

BENEFICII OFERITE

- asigurare viata
- abonament medical
- bonuri de masa

UTI SYSTEMS este un integrator de sisteme care furnizeaza solutii complete pentru sisteme de securitate, tehnologia informatiei si comunicatii, inginerie civila, folosind tehnologii si echipamente fabricate de producatori de renume, ca si aplicatii software dedicate.

Divizia Sisteme de Securitate cuprinde departamente ale caror competenta acopera o gama larga de servicii in domeniile ingineriei si a integrarii de sisteme complexe de securitate, cercetarii si dezvoltarii de produse hardware si software, ca si al managementului de proiecte si consultantei.

Misiunea Diviziei Sisteme de Securitate

- De a consolida pozitia UTI pe piata sistemelor de securitate complexe
- De a deveni leader pe piata sistemelor electronice de aparare si senzorilor
- De a oferi solutii globale pentru securitatea clientilor

Locul pe piata:
UTI SYSTEMS, prin Divizia Sisteme si Servicii de Securitate este lider in domeniul sistemelor integrate de securitate complexe.

Personal: UTI Sisteme de Securitate are in prezent un nr. de 1200 salariati