Senior Editor pentru Capital

SC RINGIER ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- colectarea de informa¿ii, documentarea în vederea redact¿rii materialelor;
- redactarea articolelor ¿i predarea acestora în timp util;
- men¿inerea rela¿iilor cu sursele informa¿iilor, protejarea ¿i asigurarea confiden¿ialit¿¿ii acestora;
- participarea la ¿edin¿ele de sumar.

CERINTE

- studii universitare (studiile economice constituie un avantaj);
- experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara;
- experienta in domeniul presei scrise de minim 5 ani;
- cunostinte economice solide;
- cunoastere buna a limbii engleze;
- capacitate de a lucra in echipa si de a comunica bine;
- dinamism si rezistenta la stres.

Ringier România face parte din Grupul Ringier, cel mai mare grup de pres¿ din Elve¿ia. Grupul Ringier este prezent în 12 ¿¿ri ¿i are peste 6800 de angaja¿i. Acesta public¿ aproximativ 130 de ziare ¿i reviste, produce aproape 20 de programe de televiziune ¿i opereaz¿ 50 de platforme on-line, precum ¿i 11 tipografii. În România, compania elve¿ian¿ de¿ine pozi¿ia de lider al presei scrise, editând peste 15 ziare ¿i reviste, printre care: Capital, Evenimentul zilei, Libertatea, ProSport, Compact, Bolero, Bravo, Bravo Girl, Lumea femeilor, Libertatea pentru femei, Unica.