Senior Developer eCommerce

Magendoo Interactive

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiză și design
- Development
- Dezvoltare scenarii testare
- Documentare tehnică

CERINTE

- Cunoștințe referitoare la fluxurile și procesele unui magazin online
- Cunoștințe de programare orientată pe obiecte (OOP)
- Experiență în folosirea tehnologiilor web: HTML/XHTML, XML, JavaScript (Prototype, jQuery) și CSS
- Baze de date: MySQL - constituie avantaj Oracle și/sau MS-SQL
- Experiență în folosirea Zend Framework
- Experiență în folosirea sistemelor de versionare (SVN, Git, Mercurial)
- Constituie avantaj experiența anterioară în customizarea platformei Magento sau dezvoltarea de module pentru Magento.

- Abilități de comunicare
- Încredere în sine
- Orientare către munca în echipă
- Gândire analitică
- Seriozitate
- Disciplină
- Curiozitate
- Atitudine pro-activă
- Perseverență

BENEFICII OFERITE

- Participarea în implementarea de proiecte semnificative și interesante din comerțul online
- Lucrul într-o echipă care încurajează dezvoltarea profesională și personală

Companie romaneasca specializata pe implementarea platformei de comert online Magento. Lucram cu leaderii de piata din diverse sectoare de activitate pentru servicii de comert online.