SENIOR DEVELOPER C/ C++ _ Business Client Security Team

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferirea de solutii in conformitate cu cerintele proiectului, implementarea solutiilor folosind Visual Studio.

Pozitia face parte din echipa de Business Client Security

CERINTE

Cunostinte tehnice necesare:

- C/C++ avansat
- multiThreading, comunicare inter-proces
- experienta de debugging pe Windows (Visual Studio sau/si WinDbg)
- arhitecturi software, design patterns
- experienta in lucru cu tool-uri de versionare si issue management
- minim 3 ani experienta ca dezvoltator software in C/C++, platforme Microsoft
- constituie un avantaj experienta in COM, DCOM, cunostinte la nivel general de drivere, HTML

Abilitati personale:

- capacitate de a invata lucruri noi
- adaptabilitate
- motivatie si entuziasm
- o buna comunicare si abilitati de lucru in echipa
- abilitatea de a gestiona simultan mai multe activitati

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de a lucra intr-o firma multinationala;
- pachet salarial atractiv;
- sala de relaxare;
- polita de asigurare in caz de accidente;
- asigurare medicala;
- dezvoltare profesionala si personala

BitDefender protejeaza peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tari. Tehnologia revolutionara de interceptare a virusilor a fost recunoscuta de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeana prin premiul IST 2003 si este certificata de catre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.