Senior Developer

eMAG.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Planifica si se ocupa de dezvoltarea proiectelor solicitate de clientii interni, avand in vedere cercetarea, analiza, documentarea, designul, testarea, implementarea si auditul proiectului implementat
• Mentine legatura cu echipa de proiect cu privire la toate aspectele proiectului
• Asigura documentarea proiectului si asigura o buna comunicare cu beneficiarii proiectului
• Dezvolta aplicatii folosind tehnologiile PHP, MySQL, AJAX, HTML, XML, JAVASCRIPT, CSS, SOAP in functie de specificatiile existente sau identificate impreuna cu beneficiarii;
• Cercetare si implementare de noi tehnologii, standarde si tendinte in programarea web
• Dezvoltarea si mentenanta aplicatiilor existente, utilizand cele mai eficiente tehnologii;
• Optimizarea si intretinerea codului existent.

CERINTE

• Experienta in lucrul cu un soft de versionare (SVN, CVS);
• Experienta minim 3 ani in dezvoltarea aplicatiilor web;
• Cunoastrea la nivel avansat a limbajului de programare PHP;
• Experienta in proiectarea, implementarea si utilizarea bazelor de date MySQL
• Experienta in programare OOP
• Responsabilitate, spirit de initiativa;
• Dorinta de perfectionare si de realizare a unei cariere de succes in domeniu
• Prezina un avantaj experienta in CakePHP sau Zend Framework
• Prezinta un avantaj cunostintele de design patterns
• Prezinta avantaj experienta in implementarea unor solutii e-commerce sau aplicatii backend tip ERP sau CRM.

BENEFICII OFERITE

• Salariu atractiv
• Mediu de lucru dinamic intr-o echipa tanara

Lansat în 2001 ca un magazin online de sisteme de calcul si produse de birotica, eMAG se numara printre creatorii pietei de comert electronic din România. Adaptarea permanenta a serviciilor la realitatile pietei sii orientarea catre client au propulsat si au mentinut eMAG în pozitia de lider constant al pietei.

eMAG are un portofoliu în care se regasesc atât produse si solutii IT si de comunicatii, cât si echipamente electronice si electrocasnice, oferta sa extinzându-se permanent. Compania opereaza magazinul www.emag.ro precum si cinci showroom-uri deschise în Bucuresti, Iasi, Ploiesti, Cluj si Timisoara.

In cei 9 ani de activitate, echipa eMAG a crescut in ritm alert, ajungand in prezent la un numar de aproximativ 260 de angajati. eMAG sustine in continuare dezvoltarea fortei de munca din Romania, oferind locuri de munca de inalta specializare, intr-o piata in plina evolutie.