SENIOR DEVELOPER

Aliat HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigura servicii de consultanta SAS la clienti, prin, identificarea solutiei, si dezvoltarea si implemenare ei la client.
• Dezvolta Aplicatii pentru uz intern, dezvolta, implementeaza sisteme cu scopul de a sustine demo la client.
• Construieste aplicatii si urmareste progresul din punct de vedere tehnic al proiectelor.

CERINTE

- Studii universitare de specilaitate
- Cunostinte dezvoltare Java sau C++
- Experienta developer intre 3 – 5 ani
- Limba engleza la un nivel avansat
- Abilitatea de a intelege cerintele specifice ale clientului si a formula solutiile potrivite
- Abilitati avansate de comunicare

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix
- Bonus anual de performanta
- Servicii medicale
- Bonuri de masa
- Abonament la transport in comun
- Internet acasa

AliatHR este un partener de incredere in selectia si recrutarea de personal.
Clientul nostru, pentru care am scos la concurs aceasta pozitie, este Reprezentanta in Romania SAS Institut.

SAS Institute este o companie americana internationala care activeaza de 29 de ani pe piata de software analitic. SAS Institute este cea mai mare companie privata de software din lume. In prezent un numar de peste 35 000 de companii din 190 de tari dispun de serviciile pe care le ofera.

Infiintata in 1976, in Cary, North Carolina, S.U.A., compania este specializata in solutii software care ofera un important suport de decizie managerilor de astazi, prin transformarea datelor structurate si nestructurate, existente intr-o intreprindere, in informatii concrete, utile, valoroase.

Compania SAS Institute realizeaza 95% din cifra de afaceri prin vanzarea de licente de software. Ceilalti 5% provin din servicii de consultanta, pregatire si certificare. Pentru a-si completa oferta de produse si solutii, SAS Institute si-a creat de-a lungul timpului o retea foarte mare de parteneri de afaceri. Partenerii SAS ofera consultanta, implementeaza si dezvolta solutii tehnice care au la baza aplicatiile SAS.