SENIOR CREDIT CONTROL

Soter & Partners

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Analiza deblocarii/blocarii livrarilor catre clientii restantieri;
-Coorodonarea echipei de collection catre atingerea obiectivelor si targeturilor directe;
-Raportari periodice asupra situatiilor platilor restante, a incasarilor;
-Urmarirea respectarii de catre clienti a conditiilor de plata conform contractelor in vigoare;
-Suport in luarea deciziei privind livrarea comenzilor de la clientii cu restante;

CERINTE

-Experienta de minim 1 an in zona de relationare cu clientii/ customer care/ credit control;
-Studii superioare finalizate;
-Cunostinte de limba engleza la nivel mediu;
-Bune cunostinte de operare PC;
-Foarte bune abilitati de organizare si planificare;
-Excelente abilitati de comunicare si relationare;
-Simt analitic dezvoltat;
-Atitudine ferma, siguranta de sine;
-Asumarea responsabilitatilor;
-Spirit de echipa.

Soter Advisory Services, parte a grupului de consultanta SOTER & PARTNERS cauta pentru unul dintre clientii sai, o companie multinationala, lider pe segmentul de plati cash si on line in Marea Britanie si Irlanda, o persoana dornica sa se alature unei echipe dinamice si sa isi dezvolte o cariera de succes intr-un mediu profesionist, pe pozitia de SENIOR CREDIT CONTROL