Senior Copywriter

WGF Consulting Group SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o agentie de publicitate full-service. Datorita dezvoltarii sale, compania este interesata sa angajeze o persoana creativa si dinamica pentru pozitia de:

Responsabilitati principale:

- Elaboreaza strategii de creatie
- Concepe, redacteaza si verifica o larga gama de obiecte comunicationale; are cunostinta de toate elementele brandului/componentele brandului pe care il promoveaza
- Se asigura de calitatea materialelor scrise din punct de vedere al standardelor companiei si asigura livrarea materialelor in forma ceruta de procedurile interne sau de clienti
- Respecta deadline-urile stabilite
- Raspunde cerintelor specifice ale unei campanii, prin aportul adus in fiecare faza al procesului de creatie, inclusiv acordarea de consultanta clientilor
- Contribuie la procesul de prezentare si vine cu solutii/alternative, noi idei de comunicare

Pozitia este localizata in Bucuresti si se subordoneaza Directorului de Creatie.

CERINTE

- Studii superioare absolvite
- Experienta de minim 3 ani pe o pozitie similara
- Abilitatea de a identifica mesajele importante ce trebuie transmise
- Abilitati exceptionale de a comunica in scris
- Cunostinte temeinice de limba romana
- Creativitate, originalitate, initiativa, fluenta ideilor
- Gandire structurata, atentie la detalii
- Fire comunicativa, deschisa, adaptabila, spirit de echipa
- Capacitate de lucru in conditii de termene scurte
- Nivel avansat de cunoastere a limbii engleze
- Cunostinte bune de operare PC

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet salarial atractiv, un mediu de lucru profesional si posibilitati de dezvoltare manageriala a carierei.
Numai candidatii selectati vor fi contactati.

WGF Consulting Group is a small company, built with the intention of support for the companies wanting to enter or grow in the Romanian market.

Starting from the market studies and personnel selection, including strategies set-up and business planning and until the advanced applications of management decision support like balanced scorecard, we are able to provide the best of our and partner´s knowledge and experience to improve the customer´s bottom line results.