SENIOR CONTROLLER

PIPELIFE ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea rapoartelor financiare catre Pipelife Group - in conformitate cu IFRS, in Hyperion;
- Participarea la activitatea de bugetare anuala si revizuire periodica a bugetului;
- Pregatirea calculatiei de cost al produselor companiei;
- Analiza variatiilor realizate vs. buget si implementarea unui sistem de control al costurilor in sensul mentinerii acestora in parametrii bugetati;
- Analiza profitabilitatii si alte analize financiare ad-hoc

CERINTE

- Absolvent de studii superioare cu profil economic
- Experienta de minimum doi ani pe o pozitie similara (preferabil intr-o companie cu activitate de productie);
- Foarte bune cunostinte de contabilitate financiara si contabilitate a costurilor;
- Buna cunoastere a utilizarii computerului MS Office (indeosebi Excel);
- Cunoasterea Wizpro reprezinta un avantaj;
- Cunostinte de limba Engleza - nivel avansat

- Disponibilitate imediata
- Bune abilitati de comunicare
- Capabil sa lucreze sub presiune, cu termene limita
- Persoana serioasa si bine organizata
- Spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

Oferta noastra include:
- Reale sanse de dezvoltare a carierei intr-un mediu profesionist
- Loc de munca stabil intr-o companie multinationala de succes
- O echipa tanara si motivata
- Salariu competitiv

Companie multinationala ce are ca obiect de activitate productia si comercializarea de sisteme complete de conducte PVC, PE, PP
www.pipelife.com