SENIOR CONTABIL

Career Solution Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evidenta contabila generala si intocmire situatii financiare conform legislatiei in vigoare
- Intocmire declaratii pentru bugetul statului
- Intocmire documente operatii casa si banca
- Inregistrarea documentelor in programul de contabilitate
- Introducerea in contabilitate a facturilor de la furnizorii externi, interni si clienti
- Intocmirea situatie financiar-contabile inclusiv balanta si bilant
- Operare plati interne si externe
- Urmarirea scadentelor la plata pt. furnizori, prestatori de servicii etc.
- Plata impozitelor
- Verificarea extraselor din banca cu instrumente de plati si incasari aferente fiecarei operatiuni
- Verificarea soldurilor conturilor cu care opereaza compania

CERINTE

- Studii superioare economice - de preferat contabilitate
- Experienta min 3 ani pe o pozitie similara
- Cunostinte operare PC
- Limba engleza - nivel avansat (limba franceza prezinta un avantaj)
- Abilitati de comunicare excelente
- Persoana dinamica, organizata si analitica
- Seriozitate si loialitate

Career Solution Group specialises in the recruitment of business professionals at all levels from Managing Director to entry level in different areas of industry – construction, FMCG, IT, banking, technical, pharmaceutical, market research etc.

In numele clientului nostru, o companie cu capital francez, activand in domeniul serviciilor de transport
marfa, stocaj si servicii de vamuire, recrutam o persoana foarte serioasa, dinamica, responsabila pentru pozitia de :