Senior contabil

FINDERS

Job expirat

RESPONSABILITATI

ROLUL POSTULUI: Asigura culegerea, inregistrarea, analiza si furnizarea la timp, in forma corecta si legala a informatiilor contabile. - inregistreaza si verifica acte contabile (operatiuni specifice in notele, jurnalele si registrele contabile) ;
- intocmeste balanta de verificare lunara ;
- analizeaza si interpreteaza rulajele si soldurile conturilor din balantele lunare;
- efectueaza si verifica calculul salariilor si contabilizeaza salarizarea;
- intocmeste declaratiile fiscale si salariale lunare;
- inregistreaza contractele de leasing in sistemul informational;
- intocmeste situatii privind impozitele si taxele constituite;
- intocmeste situatii solicitate de bancile finantatoare partenere;
- participa la intocmirea raportarilor periodice catre BNR.
- participa la auditurile companiei;
- participa la controalele din partea autoritatilor statului.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate
- Cunostinte solide de contabilitate si legislatie financiar contabila
- Experienta minim 3 ani
- Cunostinte PC; programe de contabilitate
- cunostinte de limba engleza
- Capacitate de organizare, responsabilitate

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant; bonuri de masa; prime
Posibilitatea de a se dezvolta in cadrul unei echipe profesioniste

FINDERS recruteaza ECONOMIST - CONTABIL pentru clientii sai, companii din domenii de activitate diverse nationale si multinationale

FINDERS furnizeaza servicii complete si integrate de resurse umane.
Noi adaugam valoare prin personalizarea programelor de consultanta, instruire si recrutare - selectie de personal pe care le propunem clientilor. Completam solutia cu oferirea de servicii de administrare personal, managementul securitatii si sanatatii in munca si a situatiilor de urgenta , consultanta legislativa.