Senior Contabil

SC CORDIA PARCULUI RESIDENTIAL PROJECT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- absolvent studii superioare,
- cunoasterea limbii engleze la nivel avansat,
- utilizare pachet MS Office la nivel avansat (Word, Excel, Power Point, Outlook),
- foarte bune cunostinte profesionale financiar-contabile si legislative;

CERINTE

- competenta de a tine evidenta contabila pana la nivel de balanta. Inregistrarea notelor contabile aferente documentelor justificative pana la nivel de bilant (inregistrarea operatiunilor privind: registrul de casa, banca, facturi de achizitie, de vanzare, deconturi etc) in programul informatic al societatii.
- Intocmirea declaratiilor fiscale,
- Urmarirea si evidenta contractelor,
- Activitati de control financiar.
-Disponibilitate pentru plecari in strainatate
-Experienta in contabilitate 5-10 ani

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv

Futureal este un important dezvoltator imobiliari și investitori din Europa Centrală și de Est, originar din Ungaria. În ultimii 12 ani, Grupul a dezvoltat proiecte imobiliare cu diverse funcţiuni, însumând peste 800.000 de metri pătrați şi având o valoare totală de 1,15 miliarde de euro.
În prezent, dezvoltă 39 de proiecte noi, de peste 900.000 de metri pătraţi, cu o valoare de 1,5 miliarde de euro. Unul dintre cele mai importante proiecte ale Grupului aflate în dezvoltare este Corvin Promenade din Budapesta, cel mai mare proiect de regenerare urbană din regiune.
Cordia este diviza rezidenţiala a grupului Futureal şi este activă în Ungaria, Polonia și în România.
Înainte de venirea crizei, Futureal a dezvoltat în România ansamblul rezidenţial Parcul Privighetorilor din zona Băneasa, având circa 120 de apartamente. Proiectul a fost finalizat în 2010.