SENIOR CONSULTANT

BDO Conti Audit

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmirea planului draft de lucru pentru fiecare misiune (de consultanta si de audit intern);
- respectarea planului agreat impreuna cu Managerul RAS;
- prezentare constatari preliminare finalizarii misiunii de consultanta si de audit intern;
- coordonarea echipei de juniori in efectuarea documentarii sistemului de control intern al clientului si in efectuarea testelor de audit intern;
- respectarea procedurilor de lucru RAS si intocmirea documentelor care alcatuiesc dosarul extern de audit, precum si completarea dosarului electronic;
- intocmire draft raport in functie de tipul misiunii.

CERINTE

- Experienta minim 2 ani pe pozita de Auditor Intern
- Absolvent studii superioare economice
- Capacitate de a invata rapid, gandire analitica si logica
- Disponibilitate deplasare
- Cunostinte bune de limba engleza

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea dezvoltarii carierei pe termen lung intr-o companie de prestigiu;
- Lucru intr-o echipa tanara si dinamica, in cadrul unei companii internationale de audit si consultant.

BDO este o organizatie internationala specializata in audit financiar si consultanta, cu peste 550 de birouri in 96 de tari si mai mult de 21.000 de angajati. Peste tot in lume BDO ofera servicii de audit, contabilitate, consultanta legala si fiscala, corporate finance, reorganizari judiciare si lichidari, inclusiv fuziuni si achizitii, privatizari si participari la tranzactiile publice. BDO este reprezentata in Romania de BDO Conti Audit, societate cu sediul central in Bucuresti.