SENIOR CONSULTANT

COMPASS

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Identificarea de oportunitati si tendinte ale pietei
-Gestionarea si intretinerea relatiilor cu clientii
-Dezvoltarea portofoliului de clienti
-Management de proiecte ¿ estimare costuri, planificare, monitorizare activitati, control costuri, coordonare echipa de proiect, raportare
-Colaborarea si coordonarea unei echipe de Junior Consultants pe diverse proiecte
-Prelucrarea si analiza datelor culese, realizarea de sinteze si recomandari
-Reprezentarea companiei in cadrul unor evenimente ¿ formale si informale
-Colaborare cu Project Manageri/Seniori Consultanti pentru realizarea proiectelor

CERINTE

-Experiente/colaborari anterioare in lucru consultanta manageriala si in coordonarea de proiecte (relevant daca sunt peste 48 luni cumulate de lucru pe proiecte)
-Persoana organizata (agenda, program de activitate, monitorizare si raportare activitate - la cerere)
-Implicare, proactivitate si asumare responsabilitate in tot ceea ce face;
-Responsabilitate, putere de concentrare si eficienta in munca
-Spirit analitic, management al timpului si prioritatilor, creativitate
-Abilitati de comunicare si coordonare a unei echipe; experienta relevanta in acest sens
-Abilitati de monitorizare, evaluare si raportare in cadrul unui proiect
-Absolvent de studii superioare/postuniversitare in unul din domeniile: Marketing / Management / Cibernetica
-Capacitate de a informa rapid si concis despre stadiul/situatia diferitelor activitati
-Capabilitate de a finaliza taskurile respectand deadline-uri
-Nivel bun de operare calculator: Excel, Internet, Word, MsOutlook
-Limba engleza ¿ bine (in special scris)

BENEFICII OFERITE

-Posibilitatea aplicarii unor metode si tehnici de Marketing, Management intr-un cadru profesionist.