Senior Consilier Juridic - Banking

HUMANGEST GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- minim 3 ani intr-o pozitie similara;
- experienta in industria bancara;

CERINTE

- Sa gestioneze, direct sau cu colaborarea tertelor parti, actiunea de recuperare legala a creditelor.
- Sa colaboreze cu Executorii judecatoresti la executari silite.
- Sa asigure achizitionarea, circularea si posibilitatea de consultare a dispozitiilor normativei romanesti in cadrul structurii bancii.
- Sa se ingrijeasca in mod constant de actualizarea normei civile si fiscale, afland schimbarile si noutatile in materie.
- Sa asigure Directiei Generale sprijinul informativ in conformitate cu normativa civila, fiscala si de supraveghere romana, inclusiv asupra schimbarilor si noutatilor intervenite.
- Sa colaboreze cu toate Serviciile interesate ale bancii, pentru implementarea sau/si modificarea dispozitiilor interne si a contractualisticii care se dovedesc necesare conform legislatiei in vigoare.

Companie multinationala din domeniul resureslor umane, noi suntem cei care iti oferim solutiile juste adaptate nevoilor tale.