Senior Collection

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementeaza politicile si procedurile companiei referitoare la colectarea creantelor;
- Aproba deciziile referitoare la stabilirea limitelor de credit pentru clientii noi sau existenti, colaboreaza cu departamentul legal si/sau colaboratorii externi pentru recuperarea creantelor pe cale legala;
- Informeaza managementul despre prioritati, proiecte si problemele aparute in desfasurarea activitatii si propune solutii pentru rezolvarea acestora;
- Realizeaza rapoarte periodice si la cerere de activitate;
- Coopereaza cu departamentul financiar-contabil, vanzari, legal si back-office.

CERINTE

- Absolvent facultate;
- Minim 1 an experienta pe pozitia de specialist colectare, cu intelegere dovedita a intregului proces de colectare creante;
- Experienta intr-o pozitie similara este un plus;
- Abilitati de prioritizare, delegare, management al timpului si sarcinilor;
- Operare MS Office nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

Se ofera: salariu motivant (in functie de experienta), bonus bazat pe performanta, mediu de lucru competitiv si dinamic, posibilitati de dezvoltare a carierei.