Senior Civil Enginer

PROINTEC

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii de ofertare:

-Ofera suport tehnic la intocmirea cererilor de oferta catre furnizorii , echipamente, subantreprenori si servicii in faza de ofertare;
-Analizeaza ofertele primite, le intocmeste pe categorii specifice de lucrari;
-Intocmeste devizele ofertelor ce urmeaza a fi depuse si documentatia tehnico-economica cu respectarea specifica¿iilor tehnice din caietul de sarcini, participa la selectia si evaluarea subantreprenorilor agreati in faza de ofertare;
-Bugeteaza devizele ofertate;
-Se informeaza continuu referitor la ofertele furnizorilor de materiale/ de echipamente/ de servicii, precum si de noile tehnologii aparute pe piata de profil;

Atributii de planificare si urmarire productie:

-Elaboreaza garficul de executie, stabileste necesarul de resurse (materiale si umane), stabileste specificatiile tehnice in conformiate cu cerintele de executie;
-Intocmeste si urmareste contractele de subantrepriza precum si decontarea acestora;
-Verifica in teren stadiul de executie al lucrarilor;
-Sustine la beneficiar situatiile de lucrari;
-Intocmeste si/sau verifica atasamente, situatii de lucrari, rapoarte de plata;
-Mentine legatura cu subcontractorii, beneficiarul si proiectantul.

CERINTE

- Absolvent studii superioare (Facultatea de Constructii, specializarea Constructii Civile Industriale si Agricole);
-Minim 5 ani experienta in cadrul serviciului tehnic;
- Lucrul pe structuri de metal, reperezinta un avantaj;
-Capacitate de organizare, abilitati de comunicare si de coordonare;
-Persoana responsabila, activa, rezistenta la stres;
-Cunoasterea limbii spaniola si engleza reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial atractiv: salariu fix
-Telefon de serviciu, instruire si perfectionare profesionala, posibilitati de promovare.
-5.000 - 7.000 RON PE LUNA

PROINTEC, fondata in 1970, este o companie lider si referent international in diferite sectoare ale ingineriei, tehnologiei si arhitecturii si, in general, in consultanta legata de infrastructura, urbanism si mediu ambiant. In plus, PROINTEC este intreprinderea principala dintr-un important grup de firme.