SENIOR CARDS ANALYST

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta produse.
- Redacteaza si actualizeaza norme si proceduri in conformitate cu regulamentele VISA si BNR.
- Intocmeste rapoarte lunare si trimestriale catre BNR.
- Coordoneaza proiectele de implementare a noilor produse cu VISA.
- Centralizeaza tranzactiile financiare, nefinanciare, nationale si internationale din rapoartele VSS primite zilnic de la procesatorul de carduri.
- Asigura suport pentru sucursale si clienti.
- Sustine training pentru sucursale.
- Monitorizeaza ATM-urile si POS-urile si coordoneaza instalarea lor.
- Se ocupa de tranzactiile exceptionale (charback, representment, fee collection, etc).
- Efectueaza diverse operatii in sistemul informatic pentru remedierea diverselor disfunctionalitati aparute.

CERINTE

- Studii superioare;
- Vechime de minim 1 an in activitatea bancara (carduri);
- Foarte bune cunostinte de limba engleza (scris si conversational);
- Experienta in managementul proiectelor;
- Nivel de optimism ridicat, dinamism si spirit intreprinzator.

Numai candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu.

Misiunea LIBRA BANK este sa ofere pachete si solutii financiare moderne, flexibile, eficiente si de calitate, care sa se potriveasca nevoilor tale financiare. Pentru aceasta, iti punem la dispozitie o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa te asiste. Este convingerea noastra ca succesul si performanta in mediul bancar se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate financiare de lunga durata cu clientii nostri. De aceea, LIBRA BANK este mai mult decat o institutie, este un partener financiar, care te asculta, te intelege si iti ofera solutiile cele mai potrivite.