SENIOR CARDS ANALYST

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile postului:

- Dezvolta produse.
- Redacteaza si actualizeaza norme si proceduri in conformitate cu regulamentele VISA si BNR
- Intocmeste rapoarte lunare si trimestriale catre BNR
- Coordoneaza proiectele de implementare a noilor produse cu VISA
- Centralizeaza tranzactiile financiare, nefinanciare, nationale si internationale din rapoartele VSS primite zilnic de la procesatorul de carduri
- Asigura suport pentru sucursale si clienti
- Sustine training pentru sucursale
- Monitorizeaza ATM-urile si POS-urile si coordoneaza instalarea lor
- Se ocupa de tranzactiile exceptionale (charback, representment, fee collection, etc)
- Efectueaza diverse operatii in sistemul informatic pentru remedierea diverselor disfunctionalitati aparute

CERINTE

- Studii superioare;
- Vechime de minim 1 an in activitatea bancara (carduri);
- Foarte bune cunostinte de limba engleza (scris si conversational);
- Experienta in managementul proiectelor;
- Nivel de optimism ridicat, dinamism si spirit intreprinzator.

Misiunea noastra este sa oferim cele mai potrivite solutii financiare pentru specialistii din segmentul profesiunilor liberale si pentru antreprenorii din segmentul firmelor mici si mijlocii.
Pentru aceasta, dorim sa punem la dispozitie clientilor o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa ii asiste.