Senior Buyer Civil Works- Multinational Telecom Company

BARNETT McCALL RECRUITMENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea activitatii de purchasing pentru: Civil Works
- Elaborarea documentelor de licitatie (caiet de sarcini, contract, scrisori comerciale)
- Emiterea cererilor de oferta pentru furnizori
- Negocieri comerciale si finalizare din punct de vedere comercial precum si realizarea de sinergii pe domeniile de achizitie
- Incheierea contractelor de achizitie si urmarirea ulterioara a acestora in procesul transferului de proiect de la un subdepartament la altul din cadrul TD
- Coordonarea si controlul furnizorilor in executia contractului din punct de vedere comercial
- Realizarea de previziuni cu privire la nevoile de achizitie privind domeniile acoperite
- Asigurarea suportului pentru clientul intern in ceea ce priveste relatia cu furnizorul din punct de vedere contractual
- Evaluarea furnizorilor din punct de vedere contractual si comercial
- Furnizarea catre companie a rapoartelor periodice cerute (savings, forecast, preturi, etc.)
- Asigurarea suportului catre clientul intern in ceea ce priveste construirea bugetului anual, a business planurilor si a diverselor metode de calculare a costurilor

CERINTE

- Minim 2 ani experienta in domeniul civil works pentru industria telecom- siteuri GSM- de preferinta in sales sau achizitii
- Studii superioare tehnice sau economice
- Cunostinte juridice privind procesul de achizitie
- Cunostinte generale in domeniul telecomunicatiilor
- MS Office si engleza fluent
- Competente de project management, abilitati de negociere foarte bine dezvoltate, orientare catre rezultate, flexibilitate si spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial aractiv si posibilitatea dezvoltarii carierei in una dintre cele mai faimoase companii multinationale.

We believe that what we do, we do well. We are proud of the services we offer, the team we have created and the results we achieve. Every person and project is unique, by offering a flexible and communicative approach we continuously exceed expectations, fulfil our professional goals and deliver.