Senior Buyer/ Achizitor

SDS Inter Pharma

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Stabilirea unor relatii bune cu clientii in vederea cresterii nivelului achizitiilor in zona alocata
• Crearea, mentinerea si actualizarea bazei de date cu clienti si persoane cheie din teritoriul desemnat
indeplinirea obiectivelor individuale si contributia la realizarea obiectivelor companiei
• Evalueaza furnizorii din punct de vedere al pretului, al calitatii produselor oferite, al modalitatilor de plata si al modalitatilor de livrare;
• Întocmeste si actualizeaza lista furnizorilor;
• Pastreaza permanent legatura cu furnizorii in vederea respectarii termenelor de livrare si a modalitatilor de livrare;
• Urmareste plata facturilor la termenele scadente pentru marfurile primite si receptionate;

CERINTE

• Buna cunoastere a pietei pharma si experienta in piata farmaceutica, promovare medicala, vanzari pharma sau buyer in industria pharma de minim 3 ani
• Foarte bune abilitati de comunicare si relationare
• Persoana dinamica si rezistenta la stress
• Responsabilitate, corectitudine si centrare spre obtinerea de rezultate
• Permis auto categoria B (masina personala reprezinta un avantaj)
• Disponibilitate de deplasare
• Bune cunostinte limba engleza;

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea dezvoltarii unei solide cariere profesionale in Achizitii pharma intr-un mediu profesional, motivant, competitiv cu excelente perspective de dezvoltare.

DESCRIEREA FIRMEI

Pharmaceutical company