Senior Business Applications Analyst

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

SCURTA DESCRIERE A POSTULUI
Managementul aplicatiilor si serviciilor de business pe intreaga durata de viata a acestora. Asigura suport si mentin aplicatiile si serviiciile operationale la un nivel normal si deasemenea joaca un rol important in design-ul , testarea si imbunatatirea aplicatiilor si serviciilor ca parte a serviciilor IT .

OBIECTIVELE PRINCIPALE ALE POSTULUI
 Sa mentina in stare de functionare aplicatiile de business ale companiei
 Sa asigure functionarea optima a aplicatiile din companie
 Sa actualizeze versiunile aplicatiilor din aria sa de responsabilitate
 Sa asigure protectia datelor stocate si manipulate prin intermediul aplicatiilor
 Sa creeze si actualizeze documentatia referitoare la utilizarea si intretinerea aplicatiilor
 Sa-si perfectioneze continuu cunostintele din domeniul de specialitate.
 Sa ofere suport utilizatorilor aplicatiilor din aria sa de responsabilitate

CERINTE

 Experienta relevanta in implementarea si administrarea aplicatiilor/serviciilor bazelor de date bazate pe platforme Microsoft de minim 3 ani
 Certificari relevante obtinute pe platformele Microsoft de aplicatii si baze de date ((CRM , ERP , Project Server , Sharepoint Server – reprezinta o conditiei obligatorie de calificare
 Specializari in administrarea aplicatiilor de tip ERP, CRM si BI
 Cunostinte in securizarea aplicatiilor, datelor si comunicatiilor
 Cunostinte minime in administrarea sistemelor de operare Windows Server
 Experienta de coordonare proiecte
 Studii superioare intr-unul din domeniile: electronica, informatica, automatica, matematica
 Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu

PROFILUL PROFESIONAL
Management
 Sa aiba aptitudini de comunicare si prezentare intr-un mod profesionist.
 Sa aiba capacitatea de a lua decizii corecte si in deplina responsabilitate
Planificare & Organizare
 Sa fie o persoana organizata, capabila sa planifice multiple activitati pe un orizont de timp dat.
 Sa stie sa-si prioritizeze activitatile
 Sa detina minime cunostinte si deprinderi de time management
 Sa aiba deprinderi de utilizare a instrumentelor specifice de planificare si control (Outlook, MS Project)
Coordonare & Control
 Sa aiba deprinderea de a verifica periodic actiunile si rezultatele sale

PROFILUL TEHNIC
 Cunostinte aprofundate in administrarea aplicatiilor de tip ERP, CRM
 Cunostinte aprofundate in sisteme de Business Intelligence
 Cunostinte in administrare baze de date (MS SQL Server)

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).