Senior Broker Asigurari

ASA GROUP BROKER DE ASIGURARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca parte integranta a echipei noastre, noii nostri colegi vor participa activ la atingerea obiectivului nostru astfel:

Senior Broker
-prospectare continua a pietii de munca in vederea dezvoltarii echipei de vanzari
-participare activa in procesul de recrutare a consultantilor financiari
-participare activa la imbunatatirea imaginii echipei de vanzari
-prospectare piata in vederea identificarii potentialilor clienti si a eventualelor oportunitati
-contactare clienti potentiali si stabilire intalniri de vanzare
-identificare nevoi de servicii financiare ale clientilor
-prezentare solutii financiare complexe economisire / creditare sau asigurari catre clienti
-negociere contracte / termeni si conditii contractuale
-raportare zilnica / saptamanala / lunara catre superiorii desemnati

CERINTE

Senior Broker:
-studii superioare finalizate
-experienta relevanta in domeniul serviciilor financiare: asigurari, servicii de economisire / creditare, produse investitii, alte servicii financiare
-buna cunoastere a pietii muncii in domeniul consultantei financiare
-capacitati administrative demonstrate
-abilitati reale de conducere: organizare, planificare, comanda, control
-persoana analitica
-inclinatie spre performanta si cariera
-intelegere la un nivel inalt a relatiilor de munca intre angajati si angajatori: contract de munca, contract de colaborare ;
-bune cunostinte operare PC

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
-posibilitati reale de promovare in cadrul unei companii in plina dezvoltare : stabilire obiective si promovare in cazul atingerii acestora,
-venituri considerabile in functie de realizari,
-training si programe de dezvoltare permanente,
-asistenta din partea companiei in stabilirea, atingerea si depasirea obiectivelor profesionale,
-bonusuri si beneficii suplimentare in functie de performanta,

Societate de intermediere asigurari generale (de bunuri) , asigurari de viata , pensii private si asigurari de sanatate.Societatea colaboreaza cu primele zece societati de asigurare din piata.