Senior Auditor, Cod. Ref. SRA0407

BDO Conti Audit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Duce la indeplinire in timp si la standardele de calitate impuse de normele interne BDO misiunile pe care le are de indeplinit in concordanta cu programul decis de catre Audit Manager
- Se asigura ca fiecare membru al echipei pe care o coordoneaza are capacitatea profesionala de a indeplini misiunile pe care le deleaga catre acestia
- Revizuieste activitatea si concluziile membrilor din echipa pentru a se asigura ca obiectivele stabilite au fost atinse in conditii de asigurare suficiente
- Instruieste colegii din echipa sa in situatii specifice in vederea transferului de cunostinte si abilitati practice necesare in vederea imbunatatirii performantei si eficientei profesionale a fiecarui membru din echipa
- Raspunde prompt si corect tuturor solicitarilor de natura profesionala ale Audit Manager ca responsabil de proiect

CERINTE

- Absolvent studii superioare economice
- Cunostinte solide de contabilitate
- Cunostinte solide audit
- Experienta audit minim 2 ani
- Disponibilitate deplasare in tara
- Cursurile incepute de ACCA reprezinta avantaj

- Abilitati de comunicare si relationare cu clientii;
- Abilitati de coordonare echipa
- Planificare si organizare
- Cunostinte avansate in folosirea calculatorului (MS Office, Internet, E-mail);
- Flexibilitate, creativitate, spirit de echipa
- Engleza avansat

BENEFICII OFERITE

- Companie multinationala
- Formare profesionala asigurata de companie
- Posibilitatea de a avansa rapid in cariera
- Mediu de lucru prietenos
- Asigurare medicala
- Acces gratuit la facilitati de sport si relaxare

BDO International este o retea internationala de firme de contabilitate publice, numite Firme Membre BDO, furnizand servicii clientilor internationali. Veniturile totale realizate de Firmele Membre BDO s-au ridicat la 4.7 mld. USD in 2007. Intreaga retea cuprinde 626 de birouri, in 110 de tari si aproximativ 31.576 parteneri si angajati ai Firmelor Membre, care furnizeaza servicii de consultanta in intreaga lume. BDO International este reprezentata in Romania de BDO Conti Audit, societate cu sediul central in Bucuresti. Principalele domenii de expertiza ale acesteia sunt:
- Audit financiar
- Corporate finance
- Privatizare
- Implementarea de proiecte internationale
- Reorganizare judiciara si lichidare
- Servicii de contabilitate
- Consultanta fiscala