Senior Analyst - Diagnose Analysis

SC UTI GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza pietelor interna si externa in vederea identificarii tintelor pentru potentialele achizitii de active/afaceri care sa completeze gama de produse si servicii ale grupului de firme UTI;
- Realizarea/ coordonarea de analize complexe PEST si SWOT pentru determinarea preliminara a fezabilitatii achizitiei;

CERINTE

- Studii superioare tehnice sau economice completate de calificari ulterioare;
- Experienta de minim trei ani in posturi de analiza si sinteza in mari companii/ institutii de anvergura, preferabil in activitatea comerciala din industrie si/sau servicii;
- Abilitati: fluenta in limbile engleza si franceza; cunostinte avansate IT&C, bune capacitati de analiza si sinteza, de planificare si monitorizare proiecte si programe, capacitatea de a aborda si administra mai multe proiecte simultan, de a le finaliza cu succes, capacitatea de inovare, de a aduce noi idei si concepte, de a gestiona eficient timpul.
- Trasaturi de personalitate: deschis spre comunicare, spre realizarea obiectivelor, motivat, creativ, cu capacitate de adaptare si spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

Competitiva

Solutii IT si Comunicatii, Solutii de Securitate, Instalatii pentru constructii civile, Servicii administrative