SENIOR ACCOUNTANT/JUNIOR ACCOUNTANT

VOINEA SI ASOCIATII

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile;
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale anuale, deconturile de TVA etc;
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile;
- Realizeaza situatii financiare;
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii etc.);
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata);
- Raportarea situatiilor cerute de conducerea societatii;
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei;
- Intocmeste ordine de plata si inregistreaza extrasele bancare lei/valuta.

CERINTE

- Absolvent studii superioare - contabilitate/ finante;
- Cunostinte de de MS Office(Excel, Word)
- Persoana serioasa, responsabila, dinamica, disponibila pentru imbunatatirea performantelor profesionale, atenta catre detalii, flexibila;
- Experienta profesionala de lunga durata sau in cadrul unei societati de leasing reprezinta un avantaj;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv corelat cu experienta.
- Oportunitati reale de dezvoltare profesionala si un mediu placut de lucru.

Societate de avocati specializata in servicii de consultanta juridica si fiscala.
www.associates.ro