Senior Accountant

S.D. Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistrare facturilor de achizitii in sistemul WIZCOUNT: facturi de bunuri diverse, stocuri, prestari servicii si leasing.
- Evidenta contabila si operarea in sistem a miscarilor de stocuri - descarcare gestiune, mutare stocuri pe centre de cost, evidenta receptiilor stocurilor si inregistrarea acestora.
- Evidenta si inregistrarea contractelor de productie.
- Evidenta si inregistrarea decontarilor cu furnizorii de semifabricate.
- Inregistrarea notelor contabile de amortizare si gestiunea mijloacelor fixe.
- Inregistrarea registrelor de casa.
- Responsabilitate administrativa de inregistrare a decontarilor interne cu angajatii.
- Evaluarea si reevaluarea lunara a soldurilor in valuta.
- Realizarea de raportari contabile si administrative la cererea sefului direct.

CERINTE

- Absolvent studii economice - contabilitate si informatica de gestiune, economie generala.
- Experienta in contabilitate de cel putin 3 ani - pe un post similar.
- Competente PC: pachetul Office (Excel, Word, Powerpoint) Internet Explorer, cunoasterea softului WIZCOUNT (avantaj).
- Experienta in contabilitatea stocurilor.
- Buna cunoastere a legislatiei fiscale si a tuturor operatiunilor contabile.
- Limba engleza la un nivel mediu-avansat.
- Persoana atenta la detalii cu o buna capacitate de concetrare in context de multi-tasking.
- Disponibilitate si capacitate de rezistenta la efort prelungit si un volum de munca consistent.
- Abilitati de organizare si planificare a muncii in sensul atingerii obiectivelor impuse.
- Viteza de reactie si operativitate.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant.
- Prime anuale in functie de rezultatele obtinute de companie.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de recrutare si selectie personal.

'Proiectele de recrutare si selectie sunt manageriate cu multa pasiune si consideratie fata de nevoile clientilor si a candidatilor. Va putem oferi solutii valabile, pentru ocuparea unor posturi specializate, greu de acoperit, din cadrul companiei dvs.. Veti gasi in noi un partener transparent, ce actioneaza analitic si insistent, in atingerea obiectivelor de comun acord stabilite. Credem in ceea ce facem, motivati fiind, in primul rand intrinsec, si doar in plan secund pentru aprecierea materiala."
Daniel Sofrone - Senior Recruiter & Consultant