Senior Accountant

International Service Group Personnel Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistrare si arhivare banci lei/ valuta, case lei/ valuta
- Facturare sediu (chirii, telefoane, publicitate, campanii de marketing)
- Organizare arhiva facturi clienti, banci, case din teritoriu
- Evidenta regim special (tipizate) - ocazional
- Transfer date din modulul trezorerie in modulul contabilitate
- Verificare balanta contabila (cont 43, 44, clasa 5)
- Inregistrare note contabile, salarii, amortizari CIEL, impozit dividende, impozit profit, TVA
- Procese verbale de compensare pentru terti
- de cheltuieli
- Intocmirea declaratiilor 100, 300, 390, 394; alte declaratii fiscale fise fiscale
- Listare jurnale de cumparari si vanzari
- Punctaje si confirmari solduri cu diversi clienti

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta in domeniu de minim 3 ani
- Cunostinte operare PC
- Abilitati, calitati: receptivitate, seriozitate, corectitudine

INTERNATIONAL SERVICE GROUP PERSONNEL MANAGEMENT (ISGPM) este filiala din Romania a companiei ISG Personnel Management Austria, prezenta in Romania din 1999. Reteaua ISG opereaza la nivel international in 22 de tari europene, prin peste 150 de consultanti, traineri si specialisti in resurse umane. ISGPM furnizeaza solutii complete pentru domeniul resurselor umane, serviciile noastre incluzind selectie si recrutare de personal, evaluare de personal prin metoda Assessment Center si prin testare pshihologica, training si dezvoltare de personal sustinute de sesiuni de coaching individual, audit de management, outplacement, payroll, consultanta in management si administrare de personal. www.isgpm.ro