SENIOR ACCOUNTANT

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza sistemul de contabilitate al companiei in concordant cu regulile si politica grupului.
- Intocmirea inregistrarilor zilnice.
- Monitorizarea respectarii bugetelor alocate.
- Verificarea facturilor, analiza cash-flow, intocmirea si analiza rapoartelor financiar contabile.
- Coordonarea activitatii in acord cu activitatea celorlalte departamente.
- Responsabil pentru implementarea procedurilor de lucru impuse de legislatie in concordanta cu cerintele implementate la nivelul grupului.
- Intocmirea si depunerea rapoartelor periodice (TVA 300, impozitul de profit 100,101,102).
- Verificarea documentelor contabile pentru asigurarea corectitudinii inregistrarilor conform prevederilor legale, a prevederilor de la nivelul grupului si a standardelor international de contabilitate si emiterea rapoartelor lunare.
- Raspunde de intocmirea balantei, bilantului si a inventarului periodic.
- Alte activitati specifice departamentului financiar contabil.

CERINTE

Pentru ocuparea acestui post CERINTELE sunt:

- Absolvent studii superioare economice;
- Experienta minim 3 ani post similar (preferabil activitate financiar-contabila in cadrul unei companii de DISTRIBUTIE/ PRODUCTIE);
- Cunostinte bune MS Office, program de contabilitate;
- Limba Engleza reprezinta avantaj.

Candidatul ideal trebuie o persoana cu bune abilitati de lucru in echipa, comunicativa, implicata, atenta la detalii, responsabila.

BENEFICII OFERITE

- Salariul NET lunar este cuprins intre 1200 si 1300 EURO;
- In perioada de proba salariul NET este cuprins intre 1100 si 1200 EURO;
- Se ofera telefon, prime, transport la si de la locul de munca, asigurare medicala;
- Programul de lucru este L-V, 9.00-18.00;
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

MEDIA MARKET - Companie Resurse Umane cu obiect de activitate : Recrutare Selectie personal si Consultanta in Domeniul Managementului Resurselor Umane.

CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE DISTRIBUTIE PRODUSE ALIMENTARE.
Locatia companiei este in sector 4, Bucuresti.

VA OFERIM POSIBILITATEA sa apreciati daca profilul dumneavoastra corespunde CERINTELOR POSTULUI si daca BENEFICIILE oferite sunt pe masura asteptarilor dumneavoastra.

IN CAZUL IN CARE ACESTE DOUA CONDITII SUNT INTRUNITE, VA INVITAM SA NE CONTACTATI LA TELEFON 021.327.66.55 SAU 021.327.79.79 PENTRU A PROGRAMA UN INTERVIU DIRECT.

Ne puteti contacta de luni pana vineri intre orele 9,00 - 17,00 la telefon 021.327.66.55 sau 021.327.79.79.

APLICATIILE ON-LINE SUNT INSUFICIENTE!!!

www.mediamarket.ro