Senior accountant

Pioneer Asset Management SAI SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Verifica si inregistreaza documentele contabile, efectueaza inregistrarile contabile corespunzatoare
• Intocmeste situatiile financiare lunare, trimestriale si anuale in conformitate cu prevederile legale
• Coordoneaza plata facturilor, impozitelor si taxelor legale
• Pregateste raportarile catre autoritati
• Realizeaza raportari catre management si grup
• Contribuie la realizarea de analize financiare si proiectii financiare

CERINTE

• Absolvent/a a unei faculati de contabilitate sau finante
• Experienta relevanta de minim 3 ani
• Cunoasterea Standardelor Internationale de Contabilitate si a Standardelor Internationale de Raportare Financiara prezinta un avantaj
• Abilitatea de a lucra in echipa
• Cunostinte bune de operare pe calculator si de programe de contabilitate
• Cunostinte bune de limba engleza

• Societate de administrare a investitiilor, membra a unui grup financiar european de renume
• Administreaza fonduri de investitii cu plasamente pe piata locala si internationala
• Ofera servicii de administrare a portofoliilor individuale de investitii