Senior Accountant

SC Mansoon Outsourcing SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregatirea lunara a rapoartelor financiare conform IAS/IFRS si analiza acestora
- Studierea IAS/IFRS aplicabile si informarea managementului despre schimbarile importante care afecteaza activitatea societatii
- Revizuirea procedurilor de raportare in functie de modificarile IAS si de noile tiprui de tranzactii ale companiei
- Inregistrari in sistemul contabil legate de raportarile IAS/IFRS

CERINTE

- Limba engleza ¿ nivel avansat
- Studii cu profil economic finalizate
- Experienta in contabilitate sau raportare IAS/IFRS in firme de audit/contabilitate
- Studii ACCA - constituie avantaj
- Experienta in Cost Control si Bugete - constituie un avantaj
- Bune cunostinte de operare PC
- Persoana pro-activa, cu simtul responsabilitatii si cu un solid spirit de echipa

Mansoon Outsourcing SRL cauta pentru clientul sau SC Motoractive SA , societate de leasing, persoana potrivita pentru acest post.
Daca va considerati cu adevarat corespunzator acestui job, trimiteti candidatura dumneavoastra.