Senior Accountant

Baumax Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistrarea in contabilitate a operatiunilor privind achizitia de mijloace fixe si obiecte de inventar;
- Verificarea si inregistrarea in contabilitate a facturilor de prestari servicii primite de la furnizori interni si externi;
- Inregistrarea in contabilitate a facturilor emise catre clienti;

CERINTE

- Studii economice
- Experienta – minim 3 ani
- Cunostinte SAP
- Limba engleza - nivel avansat
- Limba germana - constituie un avantaj
- Abilitati de comunicare, flexibilitate, deschidere la sugestii, gandire pozitiva
- Abilitati de organizare, planificare si control
- Spirit de initiativa, proactiv, dorinta de perfectionare continua
- Orientare catre rezultate, eficienta, rezolvarea problemelor

BENEFICII OFERITE

Tichete de masa, pachet medical, cursuri de limba germana

DESCRIEREA FIRMEI

www.baumax.ro
Compania bauMax reprezint¿ în Austria ¿i în ¿¿rile Europei Centrale ¿i de Est în care se extinde un pionier al conceptului comercial Do-it-yourself. Oferim un sortiment bogat de produse de materiale de construc¿ii ¿i bricolaj, asigur¿m servicii multiple ¿i avem o politic¿ atr¿g¿toare de pre¿uri pentru cele mai diversificate cerin¿e.
Compania bauMax este leader de piata Austria, Ungaria, Cehia, Slovenia, Slovacia , Croatia.
In Romania, compania bauMax are magazine deschise la Brasov, Sibiu, Cluj si Targu Mures, urmand deschiderea in cursul acestui an a magazinelor din Bacau si Craiova.