Senior Accountant

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evidenta contabila generala si intocmire situatii financiare conform legislatiei in vigoare;
- Inregistrarea documentelor in programul de contabilitate;
- Intocmirea situatie financiar-contabile, balanta, bilant inclusiv
inregistrarea registrului de casa, TVA;
- Operare extrase de cont;
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta;
- Inregistrare in contabilitate a tuturor operatiilor legate de activitatea firmei;
- Intocmeste ordine de plata;
- Declaratii fiscale de taxe si impozite, conform prevederilor legale;
- Monitorizeaza facturile si platile;
- Diverse raportari catre conducerea societatii.

Vor fi selectate si contactate doar aplicatiile care corespund cerintelor postului, motiv pentru care rugam candidatii interesati sa mentioneze in aplicatia lor elementele care ii recomanda pentru jobul respectiv din punct de vedere al cunostintelor si experientei.

CERINTE

- Studii universitare economice;
- Experienta in domeniu de minim 3 ani;
- Cunoasterea limbii engleze- nivel mediu. Cunoasterea limbii germane constituie un avantaj;
- Cunostinte bune de utilizare a MS Office (Word, Excel);
- Cunostinte de utilizare a unui soft de evidenta contabila constituie un avantaj;
- Persoana organizata, responsabila, atenta la detalii, bune abilitati de comunicare.
- Capacitatea de a lucra independent
- Cunostinte foarte bune in ceea ce priveste legislatia in vigoare din Romania

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut;
-pachet de beneficii motivant;
-posibilitate de avansare

B.C.L. GROUP este o firma specializata in resurse umane, ce ofera servicii de recrutare si consultanta.
Deoarece suntem convinsi ca putem identifica cei mai buni candidati pentru o organizatie, acordam o atentie deosebita procesului de recrutare si selectie astfel incat succesul recrutarii sa ajute la dezvoltarea profesionala a candidatilor cat si la succesul Clientului.
“Noi adaugam valoare capitalului uman”