Senior Account Manager

CODESPHERE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Atingerea targetului de vanzare stabilit
-Prospectarea si calificarea prospectiei pentru abordare telefonica
- Abordarea telefonica pentru stabilirea unei intalniri de prezentare a serviciilor la sediul clientului
- Prima intalnire in care se identifica necesitatile si generarea interesului pentru serviciile companiei
- Prezentari demo ale produselor
- Intocmirea si prezentarea ofertelor
- Negocierea si incheierea contractului
-Intretinerea relatiilor comerciale cu partenerii-clienti, post vanzare, pentru a inlesni vanzari ulterioare de alte solutii
- Trimiterea raporturilor saptamanale superiorilor
- Intocmirea altor formalitati specifice propriei societatii

CERINTE

-experienta in vanzarea de solutii software de cel putin 5 ani
-cunostinte generale despre solutii de tip: ERP, CRM, Document management
-Cunostinte de limba engleza, cel putin nivel mediu
-Carnet conducere, cat.B
-Persoana foarte energica, flexibila in gandire, ambitioasa(care sa-si doreasca functia de Director de vanzari, dar sa si dovedeasca ca e capabil), sociabila, foarte organizata si empatica, care sa-si modeleze discursul de vanzare dupa omul din fata lui.

BENEFICII OFERITE

Telefon
Laptop
Masina
Comision
Bonus de performanta
Salariu real pe cartea de munca

CODESPHERE We are a young and dynamic IT Company. We are an IBM Premier Business Partner. Our main focus is to deliver highest quality Web Enterprise Applications, capable of solving the most demanding business tasks. We are also developing products in the area of Document Management and Organization Management that will deliver Software-As-a-Service. We are also activating in the training area, delivering best quality trainings on a wide range of IBM Products and also, on other Java Frameworks. We like challenges, we are committed to innovation and we try to give the best answers to all the questions a situation arises. We like to believe that the place to work is the place to enjoy !