Account Manager SeniorERP

Senior Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

- vanzarea de consultanta si solutii complexe IT: ERP, solutii software personalizate;
- cercetarea permanenta a pietei pentru identificarea de noi oportunit??i de afaceri in domeniul solutiilor de business;
- informarea continua asupra solutiilor oferite de concurenta;
- identificarea si contactarea clientilor potentiali;
- stabilirea / mentinerea de relatii stranse cu beneficiarii;
- stabilirea strategiei de pret pentru oferta;
- negocierea conditiilor contractuale si elaborarea propunerilor de contract;
- mentinerea unei relatii post vanzare cu beneficiarii;
- finalizarea vanzarii catre clientii contactati.

CERINTE

- minim 6 - 12 luni experienta in vanzari directe (represinta un avantaj vanzarea de solutii ERP)
- studii superioare in curs sau terminate (in domeniul economic reprezinta un avantaj);
- contabilitate la nivel cel putin mediu;
- pachetul Office la nivel mediu;
- dorinta de a avea cele mai bune rezultate, orientare spre client;
- bune abilitati de comunicare: scris si oral (exprimare coerenta si corecta gramatical).

Reprezinta un plus:
- cunostinte de IT;
- cursuri de vanzari;
- cunoastrea pietei de ERP (solutii, concurenta etc).

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de dezvoltare personala in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
- Oportunitati de avansare;
- Evaluare profesionala la 6 luni;
- Pachet salarial atractiv.

Senior Software este o companie privata cu capital integral romanesc ce ofera servicii de dezvoltare de aplicatii informatice si consultanta pentru managementul afacerilor. Senior Software este Microsoft Certified Partner iar solutia proprietara, SeniorERP, este certificata Microsoft si Veritest pentru Windows Server, .NET si Web Services.

Senior Software s-a infiintat in 2003, inregistrand o crestere constanta, datorata profesionalismului echipei Senior si calitatii solutiilor oferite. Suntem o companie care crede si investeste in oameni. Inteligenta, dezvoltarea personala si deschiderea spre inovatie tehnologica caracterizeaza un mediu de lucru dinamic, cu oportunitati de dezvoltare profesionala.

Senior Software este certificata conform standardelor ISO 9001:2000 pentru sistemul de management al calitatii. Implementarea standardelor ISO pentru managementul calitatii a avut ca scop principal definirea unor procese si obiective masurabile si garantarea replicarii calitatii la standarde inalte in orice activitate desfasurata pentru clientii companiei.

Cele peste 70 de companii de distributie care au implementat SeniorERP beneficiaza de siguranta si scalabilitatea unei solutii mature, de un suport real si un factor de stabilitate in interiorul organizatiei. Obiectivul nostru este sa aducem inovatia tehnologica in sprijinul companiilor de distributie, astfel incat acestea sa se bucure de crestere sustinuta si competitivitate.

Printre clientii Senior Software se numara:
Regency Company, Inter Distribution Company, Consumer Product Network, Koelner Romania, Mergeani, Viroti, Aluplast Romania, S&D Pharma, Dianflex, Sensident, Eurocleaner, Immergas, V-Tarus/Farmaceutica Remedia, Mediarom/Wunder Baum, Sarcomex, Bohemia/Koh-I-Noor, Vitacare/Pharmavita, UPS, Eximod/Pneumatic, Hofigal, Biochefarm, Mim Team, Com-Gex/Office Media, Mirano International, KG Rulmenti, Arco, PetLine, Dinamic 92 Distribution, Felder Gruppe, Vitap Echipamente, Accesoria Group, General Beauty Supply, General Parma Food, Rosim\'s Unic, Aluplast Romania, Grazy Price Medical, Dispo Trading, Sea-Bell Trading, Ficosota Sintez Romania, Apollo Mod Distribution, Cyrom Romania

Pentru mai multe informatii, va invitam sa vizitati www.seniorERP.ro
Adresa de contact: jobs@seniorsoftware.ro