SEF STATIE SORTARE, AMBALARE OUA CONSUM

SC AVICOLA BUCURESTI SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizează şi răspunde de întreaga activitate desfaşurată în cadrul statiei de sortare;
- Stabileşte sarcini pentru şeful de echipă, gestionarii şi muncitorii din subordine, în scopul realizării programului de producţie;
-Repartizează muncitorii pe activităţi în cadrul fluxului de productie în scopul eficientizării activităţii;
- Trasează masuri şi urmăreşte realizarea acestora privind: aprovizionarea cu materiale în funcţie de comenzi; alimentarea cu ouă a maşinii de sortat; ştampilarea corectă a ouălor; paletizarea corespunzătoare a mărfii; verificarea comenzilor inainte de livrare şi a concordanţei dintre marfa încărcată şi actele însoţitoare; urmăreşte realizarea comenzilor şi livrarea la termen a acestora; controlează igiena spaţiilor din centrul de ambalare.
- Urmărirea producţiei, coeficienţi de randament, normare personal, pierderi tehnologice;
- Monitorizarea parametrilor din procesul tehnologic;
- Monitorizarea permanentă a indicatorilor de calitate;
- Urmăreşte efectuarea corectă a rulajului stocului de ouă în funcţie de data producerii ouălor;
- Ia toate măsurile cu privire la păstrarea producţiei de ouă, manevrarea acesteia în cadrul depozitului de stocare şi încadrarea în procentul maxim admis de ouă categoria B;
-Controlează şi urmăreşte: menţinerea microclimatului în depozitul de ouă, sala de sortare şi depozitul de livrare; funcţionarea maşinii de sortat şi a maşinilor de înfoliat; întreţinerea acestora în stare foarte bună de funcţionare.
- Transmite conducerii complexului stocul de ouă zilnic;
- Intocmirea raportului de productie zilnic;
- Întocmeşte balanţa ouălor lunar şi cumulat la începutul anului, precum şi a stocului la sfărşitul fiecărei luni.

CERINTE

- Exeprienţă într-un post similar cel putin 3 ani.
- Capacitatea de a coordona o echipă de oameni.
- Abilităţi de a lucra pe calculator
- Persoană determinată dornică de afirmare.
- Limba engleză constituie un avantaj;
- Permis cat. B

BENEFICII OFERITE

- Transport asigurat;
- Telefon de serviciu;
- Tichete de masă.

S.C. Avicola Bucuresti - societate cu renume pe piata aviculturii romanesti, producator de puicute o zi Lohmann Brown si in varsta de 16 saptamani.
Este un important furnizor de oua consum pe piata romaneasca.