Sef Serviciu Securitate

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Dezvoltarea, implementarea si revizuirea planurilor si sistemelor de securitate si managementul crizei in scopul minimizarii riscului si asigurarii raspunsurilor rapide. Sustine rafinariile in dezvoltarea si implementarea planurilor si procedurilor de raspuns efectiv la urgente;
-Informeaza Divizia Rafinare si personalul managerial in tot ceea ce priveste securitatea personalului si a operatiunilor;
-Organizeaza si asista echipa de managemntul crizelor din Divizia Rafinare;
-Realizeaza supervizarea sistemului de securitate fizica din rafinarii;
-Administreaza, intretine si implementeaza politici si proceduri de securitate in Divizia Rafinare;
-Imbunatateste politicile si procedurile existente la nivel de corporatie;
-Planifica, pregateste si implementeaza programe de training in ceea ce priveste securitatea si raspunsurile la situatii de criza si programe de responsabilizare pentru Divizia Rafinare;
-Administreaza contractul pentru paza, inclusiv asistenta in procesul de selectare a contractorilor si analiza calitatii in cooperare cu rafinariile;
-Coordonarea contractelor care au legatura cu securitatea si asigura stransa legatura cu serviciul de procurarea a serviciilor de securitate externalizate din Divizia Rafinare;
-Administreaza contractul pentru paza, inclusive asistenta in procesul de selectare a contractoruilor si analiza calitatii in cooperare cu rafinariile;
-Realizeaza raportari si investigatii in ceea ce priveste incidentele de securitate, urmareste realizarera masurilor preventive si corrective propuse si agreate;
-Stabileste si mentine contact strans, la nivel adecvat, cu autoritatile si alte agentii in scopul de a strange informatii in ceea ce priveste amenintarea bunurilor si operatiunilor si actioneaza ca legatura in situatia unei crize;
-Conduce intalniri regulate de coordonare la nivelul diviziei;
-Coordoneaza si conduce proiecte in ceea ce priveste focul si situatiile de criza/urgenta;
-Realizeaza evaluarea facilitatilor si a zonelor de implementare a proiectelor si contribuie la realizarea imbunatatirilor necesare;
-Asigura supervizarea in realizarea securitatii fizice in cadrul facilitatilor;
-Asigura conformitatea cu cerintele aplicabile IMS (ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001);
-Asigura conformitatea cu aplicarea legislatiei de mediu, sanatate,siguranta si securitate;
-Actioneaza ca persoana responsabila cu problemele de siguranta a muncii in Sediul Central al rafinariilor, inclusive trainingul obligatoriu al angajatilor;
-Responsabil cu lupta impotriva focului si securitatea.

CERINTE

-Minim 3 ani vechime in securitate si managementul crizei;
-Studii universitatre sau experienta de munca echivalenta;
-Experienta in monitorizarea si directionarea personalului de securitate si a obligatiilor legate de securitate, incluzand training-ul;
-Excelenta cunostere a limbii engleze;
-Capacitate dovedita de a utiliza computerul, email;
-Buna cunoastere a echipamentelor de comunicare(radio sisteme de telefonie prin satelit)

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial "motivant"!

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare.
Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 9 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca. Pentru a intra in baza de date a celui mai mare furnizor de servicii de HR din Romania, va rugam sa accesati site-ul www.adecco.ro si sa va depuneti CV-ul la noi.

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46 Fax:021/300 35 45 E-mail: recrutare@adecco.ro