Sef serviciu financiar-contabilitate

ACOM MATERIALE DE CONSTRUCTII SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- r¿spunde de întocmirea corect¿ a situa¿iilor economico- financiare
- asigura managementul financiar–contabil si este responsabil(a) asupra tuturor aspectelor legate de contabilitate, taxe ¿i legisla¿ie financiar¿
- reprezinta interesele companiei în rela¿iile cu b¿ncile, autorit¿¿ile fiscale ¿i legale
- responsabil(a) pentru predarea la timp ¿i corepunz¿tor a declara¿iilor financiare c¿tre autorit¿¿ile statului român, în conformitate cu legisla¿ia româneasc¿ în domeniu
- coopereaza cu managementul companiei în vederea perfect¿rii strategiei, bugetului de venituri ¿i cheltuieli ¿i a g¿sirii solu¿iilor financiare optime
- întocmeste rapoartele financiare c¿tre managementul companiei
- respectarea ¿i încadrarea în costurile planificate prin buget
- evalurea lunar¿ a rezultatelor financiare
- coordoneaz¿ departamentul financiar-contabil

CERINTE

- minim 3 ani experienta in domeniul management-ului financiar-contabil
- studii superioare economice
- abilitati manageriale
- cunostinte bune operare PC
- cunostinte legislatie in domeniu
- rigurozitate, atentie, confidentialitate

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Comert cu materiale de constructii.