SEF SERVICIU FINANCIAR - CONTABIL

SC TENTA DESIGN COMPANY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Previzioneaza, planifica, organizeaza, controleaza si evalueaza activitatea Departamentului financiar - contabil;
- Supervizeaza indeplinirea obligatiilor societatii catre bugetul de stat, unitati bancare, furnizori etc.;
- Intocmeste si urmareste rapoartele de cash-flow si recomanda masuri in functie de situatie;
- Coordoneaza activitatea de obtinere de credite bancare; analizeaza capacitatea firmei de a sustine si obtine credite;
- Studiaza si este permanent la curent cu toate modificarile legislative in domeniul financiar-contabil, si se asigura de aplicarea corecta a acestora;
- Dezvolta relatii cu institutiile financiare si cu partenerii furnizori de servicii financiare;
- Concepe politica financiara a companiei impreuna cu managerul general;
- Controleaza efectuarea inventarierii bunurilor materiale, conform prevederilor legale si raspunde de corecta realizare a acestei activitati;
- Intocmeste planuri, bugete, previziuni si rapoarte la solicitarea managementului companiei.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate;
- Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara;
- Cunoasterea metodelor si tehnicilor de analiza si previziune financiara;
- Cunostinte solide de utilizare a pachetului Office si a unui program de contabilitate (CIEL reprezinta avantaj);
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Capacitate de incadrare in termene;
- Capacitate de prioritizare a sarcinilor;
- Capacitate de decizie in conditii de risc.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru placut si provocator;
- Salariu motivant;
- Decontare transport.

Compania a luat nastere in anul 1994 si are ca obiect de activitate proiectarea, productia si comercializarea posetelor, portofelelor si cordoanelor din piele naturala.