Sef serviciu financiar-contabil

GTS international Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Coordoneaza, urmareste si raspunde de activitatea din cadrul departamentului financiar-contabil al societatii;
¿ Intocmeste balanta de verificare, bilantul societatii si alte situatii solicitate;
¿ Preda la timp in mod corect si corespunzator declaratiile financiare, in conformitate cu legislatia romaneasca in domeniu catre autoritatile statului roman;
¿ Cunoaste, aplica, si raspunde de aplicarea legislatiei financiar fiscale;
¿ Elaboreaza si implementeaza impreuna cu Directorul General procedurile specifice activitatii financiar-contabile;

CERINTE

¿ Studii economice superioare- specializare contabilitate;
¿ Experienţa relevanta ¿ minim 3 ani;
¿ Cunostinţe solide de contabilitate- IAS, fiscalitate si legislatie financiar contabila;
¿ Cunoasterea programului de contabilitate wizcount;
¿ Abilitati de comunicare, flexibilitate, deschidere la sugestii, gandire pozitiva;
¿ Abilitati de organizare, planificare si control;
¿ Integritate ,dedicare, onestitate;
¿ Spirit de initiativa, proactiv, dorinta de perfectionare continua;
¿ Orientare catre rezultate, eficienta, rezolvarea problemelor;
¿ Nivel ridicat de atentie şi concentrare;
¿ Limba engleza scris, citit, vorbit ¿ nivel mediu obligatoriu;
¿ Cunostinte de operare PC (Word, Excel,Access);

BENEFICII OFERITE

- oferim salariu motivant
- oferim posibilitatea desfasurarii unei activitati variate si multilaterale intr-un mediu cultivat si cu multiple posibilitati de dezvoltare in cadrul unei firme in continua expansiune.